Youtube Facebook Instagram
cze 16, 2013
admin

V Mistrzostwa Mazowsza

ADCC_2

15 czerwca udaliśmy się na zawody do Warszawy w sile 4 osób: 3 startujących + trener. Piotr i Maciej Borzołowie startowali w kategorii do 83 kilogramów, a Grzesiek Żytkiewicz rywalizował w limicie do 91 kilogramów. Chłopacy przywieźli do Olsztyna dwa srebrne krążki. Najważniejsza jest jednak duża ilość walk, które stoczyli oraz doświadczenie, które z nich wynika.

Maciek zwyciężył pierwszą walkę zdecydowanie na punkty, niestety w drugiej musiał uznać wyższość dużo silniejszego przeciwnika.

Piotrek dwie pierwsze walki zwyciężył szybko przed czasem. W kolejnej, mimo ciągłej presji, musiał zadowolić się zwycięstwem na punkty. Pojedynek finałowy to nieudana próba rewanżu za wcześniejszą porażkę brata. Starcie było bardzo wyrównane, ale na kolejną szansę rewanżu przyjdzie nam poczekać do następnych zawodów.

Najbliżej zdobycia złotego medalu był Grzesiek Żytkiewicz. Zwyciężył pierwsze trzy walki, by w finale trafić na miejscowego zawodnika. W pojedynku tym to Grzechu był stroną przeważającą. Dwukrotnie był bliski zdobycia punktów za obalenie przeciwnika, jednak zabrakło ustabilizowania pozycji. Po jednej z tych prób przeciwnik wykorzystał pozostawione miejsce i przetoczył Grześka, za co zdobył przewagę punktową. Była to już końcówka pojedynku i, mimo walki do samego końca, nie udało się odrobić straty.

Składamy chłopakom serdeczne gratulacje i życzymy motywacji do ciężkich treningów i kolejnych startów. Mimo dużego sukcesu, którym zakończył się sobotni wyjazd, nie zamierzamy spoczywać na laurach. Zabieramy się do ciężkiej pracy, by na następnych zawodach pokazać się z jeszcze lepszej strony.

Podziel się na:

  • Facebook
  • Blip
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Wykop
  • Google Bookmarks

Zostaw komentarz