Youtube Facebook Instagram
paź 14, 2012
admin

III Turniej Submission Fighting Grappler Cup

13 października w Mińsku Mazowieckim odbyły się zawody w formule Submission Fighting na zasadach ADCC, na których nie zabrakło zawodników naszego klubu. Udało im się osiągnąć wielki sukces – zdobyli dwa medale. Srebrny powędrował do Wojtka ,,Szakala” Drężka, a brązowy zdobył Piotrek Borzoł.

Nasza skromna, pięcioosobowa drużyna wyruszyła w drogę o 4.30 rano. Pierwszy sukces odnieśliśmy już podczas ważenia :-) Każdy z zawodników miał do zrzucenia po kilka kilogramów i każdy z nich zaliczył ten sprawdzian na ocenę celującą. Chłopacy wnieśli na wagę nawet kilogram poniżej limitu.

Szakal w drodze do finału stoczył trzy walki, każdą wygrywając przez gilotynę w czasie poniżej minuty. W finale popełnił błąd, który kosztował go utratę złotego medalu, ale pokazał się z bardzo dobrej strony, walcząc bardzo spokojnie i mądrze.

Świetnie zaprezentował się również Piotrek. W pierwszej walce, którą kontrolował od początku, poddał rywala anakondą. Kolejny pojedynek wygrał pewnie na punkty, tym samym przeszedł do półfinału zawodów. Stoczył w nim wyrównany bój z bardzo dobrym zawodnikiem, którego sprowadził do parteru i uzyskał przewagę punktową. Niestety przeciwnik wykorzystał moment nieuwagi naszego zawodnika i musieliśmy zadowolić się walką o trzecie miejsce. Niezrażony wcześniejszym niepowodzeniem Piotrek, już drugi raz tego dnia zapiął ciasną anakondę i zmusił rywala do odklepania.

Mniej szczęścia mieli Kuba i Michał. Pierwszy z nich w dobrym stylu zwyciężył pierwszą walkę, w następnej zabrakło mu trochę szczęścia i uległ w dogrywce, prowadząc na punkty. ,,Pieczara” dał ładną walkę, ale trafił na bardzo mocnego fizycznie zwycięzce całej kategorii i uległ mu na punkty.

Gratulujemy chłopakom świetnego występu i zachęcamy wszystkich klubowiczów do ciężkich treningów, które pozwolą nam wspólnie osiągać kolejne sukcesy.

Podziel się na:

  • Facebook
  • Blip
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Wykop
  • Google Bookmarks

Zostaw komentarz